A-inicjatywy

::ANARCHISTYCZNY CZARNY KRZYŻ::

ACK jest międzynarodową siecią grup anarchistycznych i pojedynczych osób, pomagających więźniom i osobom represjonowanym za anty-autorytarne przekonania i działalność społeczno-polityczną. Stanowi wyraz naszej wspólnej solidarności, jest inicjatywą zupełnie oddolną. ACK organizuje pomoc prawną i materialną, zapewnia obieg informacji oraz prowadzi kampanie na rzecz uwolnienia więzionych i zaprzestania represji.

www.ack.most.org.pl>>


::ALTERKINO::

Naszym celem jest zapewnienie dostępu do ciekawych oraz unikatowych filmów wszystkim zainteresowanym. Strona ma charakter niekomercyjny i nie pobieramy od nikogo żadnych opłat. Wychodzimy naprzeciw zapotrzebowaniom, poniewaź obecnie panuje deficyt stron internetowych z ciekawymi filmami.

www.alterkino.org>>


ANARCHOPEDIA

Projekt ten ma na celu stworzenie jak największego i rzeczowego kompendium wiedzy o idei i ruchu anarchistycznym – wraz z jego założeniami, nurtami, teoretykami, itp. Encyklopedia jest całkowicie ogólnodostępna, oparta na licencji GNU, tak więc każdy gość może dołożyć swoją cegiełkę w budowie tego projektu.

www.pol.anarchopedia.org>>


ANTIFA POLAND

Jesteśmy grupą radykalnych antyfaszystów mających na celu fizyczne i ideologiczne wyeliminowanie skrajnej prawicy jako siły politycznej. Nasza działalność jest odpowiedzią na aktywność  ugrupowań szerzących faszyzm, nazizm, rasizm, antysemityzm, nacjonalizm i homofobię. Idee te traktujemy jako bezpośrednie zagrożenie dla swobody jednostek. Wychodzimy z założenia, że w kraju tak mocno doświadczonym przez systemy totalitarne nazizmu, a także państwowego komunizmu, tego typu ideologie i próby ich szerzenia powinny spotykać się ze zdecydowanym i  skutecznym sprzeciwem.

www.antifa.bzzz.net>>


::FEDERACJA ANARCHISTYCZNA::

Jako anarchiści jesteśmy przekonani, że nieuchronna koncentracja władzy w systemie komunizmu państwowego musi doprowadzić do powstania wąskiej elity władzy kontrolującej resztę społeczeństwa środkami przymusu administracyjnego, a koncentracja kapitału w systemie kapitalistycznym prowadzi do powstania równie wąskiej elity, sprawującej kontrolę nad społeczeństwem środkami przymusu ekonomicznego. Ponieważ żadnej z tych sytuacji nie da się pogodzić z wyznawaną przez nas ideą powszechnej wolności, jesteśmy zwolennikami zniesienia wszelkich hierarchicznych struktur tak w życiu społecznym, jak i gospodarczym.

www.fa.most.org.pl>>


::INTERNETOWA BIBLIOTEKA WOLNOŚCIOWA::

Celem IBW jest propagowanie oraz popularyzowanie idei myśli wolnościowej. Podstawowym środkiem do realizacji tego celu jest utworzenie największego w sieci zbioru tekstów o wspomnianej tematyce. Dla realizacji tego celu IBW może także: a) organizować seminaria, panele dyskusyjne oraz debaty, b) podejmować działalność wydawniczą, c) wspierać medialnie działalność grup wolnościowych.

www.ibw.rdl.pl>>


::INICJATYWA PRACOWNICZA::

W Inicjatywie Pracowniczej wszyscy jesteśmy równi, bez względu na funkcje jakie pełnimy, wykształcenie i wysokość zarobków. W swoim działaniu jesteśmy niezależni od pracodawców. Wiele naszych komisji zakładowych uznała, że nie będzie korzystać z tzw. przywilejów związkowych, gdyż odbieramy je za przyczynę zniewolenia związków zawodowych. Nie chcemy od pracodawców etatów związkowych, biur, telefonów, faksów. Związki zawodowe biorące w tym wszystkim udział są często później ubezwłasnowolnione w swoim działaniu.

www.ozzip.pl>>


::SOLI DISTRO::

Solidarna dystrybucja na rzecz represjonowanych antyfaszystów i antyfaszystek.

www.solidistro.blogspot.com>>


::ZWIĄZEK SYNDYKALISTÓW POLSKI::

Związek Syndykalistów Polski jest organizacją dążącą do zastąpienia społeczeństwa opierającego się na wyzysku oraz hierarchii, społeczeństwem równych i wolnych jednostek.

Dzisiejsze społeczeństwo podzielone jest na tych, którzy rządzą i tych, którzy są rządzeni. Jaskrawo objawia się to w przypadku kapitalistów i polityków, którzy kumulują w swoich rękach władzę polityczną i ekonomiczną oraz wyzyskiwanych pracowników, kobiet i mężczyzn, którzy muszą tej władzy i wyzyskowi podlegać, aby przeżyć. Klasa rządząca dzieli ludzi za pomocą różnych ideologii (nacjonalizmu, rasizmu, elitaryzmu, seksizmu i innych), zgodnie z zasadą „dziel i rządź”. Trzeba z tym skończyć!

www.zsp.net.pl>>

Komentarze 2 to “A-inicjatywy”

  1. harc Wrzesień 26, 2010 @ 4:35 pm #

    a co to jest ta anarchia na nazistowskiej fladze po prawej? o0

  2. anarchipelag Wrzesień 27, 2010 @ 12:14 am #

    Hm… a gdzie dokładnie?? Chodzi ci o anarchopedię? jak najedziesz kursorem to ci wyświetli nazwę. Takie mają logo, nic ci nie poradzę.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: