Skłoty

|CARANDIRU|

Skłot na Starym Podgórzu w Krakowie.

www.myspace.com/carandirusquat>>>|CENTRUM KULTURY NIEZALEŻNEJ – CKN 13|

Stowarzyszenie Ekologiczno-Kulturalno-Wolnościowe „Krzyk” jest niedochodową organizacją pozarządową działającą w Gliwicach od roku 1998. Zajmujemy się głównie animacją i rozwojem kultury niezależnej/niekomercyjnej, upowszechnianiem i promocją ekologicznego, zdrowego stylu życia, niesieniem pomocy potrzebującym i bezdomnym. Swoją działalnością chcemy zachęcić ludzi do aktywności na rzecz swojej społeczności, miasta, kraju. Zwracamy również uwagę społeczeństwa na kwestię braku poszanowania praw człowieka w otaczającym nas świecie oraz na wciąż aktualny problem rasizmu, seksizmu czy homofobii. W związku z powyższymi celami współpracujemy z ludźmi i organizacjami zarówno w kraju jak i za granicą.
Od stycznia 2005 dzierżawimy w Gliwicach budynek mieszczący się przy ul. Jana Śliwki 13, z przeznaczeniem na Centrum Kultury Niezależnej. Cały czas potrzebujemy rąk do pomocy w tworzeniu tego miejsca. Chcemy stworzyć swoistą koalicję grup, osób mających podobne cele, myślących podobnie. Zapraszamy więc wszystkich chętnych do współpracy!

www.krzyk.gliwice.com>>>


|CENTRUM REANIMACJI KULTURY – CRK|

CRK to przestrzeń, która umożliwia spotkanie i swobodna komunikacje pomiędzy ludźmi i środowiskami, gdzie wspólnym mianownikiem jest potrzeba wyjścia poza wszechobecny rynek, poza światopoglądowe monopole, poza subkulturowe, polityczne i artystyczne getta. Budowanie więzi, tworzenie struktur przyjaznych współpracy, które nie ograniczają ewolucji naszych postaw, nie zawężają naszych perspektyw i jednocześnie są częścią żmudnego procesu odzyskiwania wpływu na nasze życie i rzeczywistość wokół nas. Adres: ul. Jagiellończyka 10c/d, 50-240 Wrocław.

www.crk.wroclaw.pl>>>


|DE CENTRUM|

DeCentrum squat ruszył‚ w paźdździerniku 2000 w starej fabryce Włókienniczej przy ul. Częstochowskiej 14/2 w Białymstoku. zaczęły się integracyjne imprezki, na których poznawali się ludzie, których łączyła anarchistyczna idea. Wkrótce ruszyła też koncertowa machina, do Białegostoku zaczęły przyjeżdżać punkowe kapele z całego Świata. Przez 5 lat zorganizowaliśmy ok. 100 koncertów i imprezek, głównie hc/punk, ale też hiphop, d’n’b, techno, reggae, metal itd. oprócz tego odbywały się noce filmowe, czad giełdy, wystawy i występy teatrów. dużą popularnością cieszyły się festiwale na URODZINY DC jak i seria imprez DZIEWCZYNY W AKCJI.  organizowaliśmy też DEMONSTRACJE przeciwko wojnie w Iraku i antyfaszystowskie. ludzie z naszej ekipy brali udział w protestach antyglobalistycznych na całym Świecie i cały czas skotłują w europie zachodniej. współorganizowaliśmy też 3. międzynarodowe OBOZY ANTYGRANICZNE w naszej okolicy.

www.decentrum.bzzz.net>>>


|ELBA|

Skłot powstał ponad trzy lata temu. Od początku chcieliśmy aby nasz dom miał charakter zarówno miejsca do mieszkania jak i miejsca otwartego na ciekawe inicjatywy. W związku z tym wprowadziliśmy zasady które, naszym zdaniem, umożliwiają osobom postronnym (tzn nie tylko mieszkańcom) prowadzenie działalności na terenie skłotu. W myśl tych zasad utworzyliśmy otwarty, dostępny dla wszystkich zainteresowanych robieniem czegoś na terenie skłotu, kolektyw, który jest odpowiedzialny za teren i ma możliwość decydowania o nim. Część mieszkalna skłotu jest zaś domeną mieszkańców – decyzję w sprawach domowych podejmują więc tylko Ci którzy mieszkają na skłocie. Innymi słowy – o budynku w którym mieszkamy decydujemy sami, natomiast o pozostałej części terenu decyduje kolektyw. Spotkania kolektywu są otwarte i mile widziane są wszystkie osoby zainteresowane prowadzeniem jakieś działalności. Squat mieści się przy ulicy Elbląskiej 9/11 w Warszawie.

www.elba.bzzz.net>>>


|ELEKTROMADONNA|

Skłot w Częstochowie

www.myspace.com/elektrosiabada>>>|ROZBRAT|

Rozbrat stanowi swoiste centrum kultury alternatywnej dla miasta Poznania, a właściwie dla całej Wielkopolski. Podejmowane są tu działania, których zrealizowanie w skomercjalizowanym świecie byłoby niemożliwe nigdzie indziej. Tworzymy miejsce oparte na niezależnej aktywności społecznej i kulturalnej: bez dotacji, subsydiów, sponsorów, poza układami, poza koniunkturalizmem, dla siebie, dla szerzenia wolnej myśli, dla budowania społecznej świadomości. Rozbrat, ul. Pułaskiego 21a, 60-607 Poznań

www.rozbrat.org>>>


|K 50|

k50 squatting squat skłot hc hardcore punk vegan wegetarianizm weganizm prawa zwierząt wyzwolenie Łódź anarchizm antyfaszyzm antynazi koncert gigs tour animal liberation animal rights human liberation. Adres: Kopernika 50.

www.myspace.com/vlodz>>>


|ZAKAŹNY|

„SQUAT ZAKAŹNY” jest niezależnym miejscem spotkań o charakterze kulturalno-ekologiczno-wolnościowym działającym na zasadach D.I.Y. Na zakaźNym jest kilka pdstawowych zasad, z których najważniejszą jest ZERO NARKOTYKÓW ! Jeśli ktoś chciałby pomóc w remontach/pracach na squacie, lub po prostu przyjść i obczaić jak to wszystko wygląda, prosiy o kontakt mailowy. Zapraszamy także na koncerty, warsztaty i wszelkiego rodzaju akcje organizowane na zakaźNym, o których postaramy się informować na bieżąco w niusach; Jesteśmy otwarci na różnego rodzaju kreatywne, pozytywne działania. Jeśli masz jakiś pomysł i brak miejsca do jego realizacji, a przy tym akceptuje nasze zasady – zapraszamy! Stary szpital w Bielsku-Białej.

www.zakazny.110mb.com>>>

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: